Bio

Hubert Lang dříve pracoval u Policie ČR jako vedoucího národního centra pro kontrolu dokladů na Ředitelství služby cizinecké policie. Vzhledem ke svým zkušenostem se po zvolení do Poslanecké sněmovny v roce 2021 stal členem výboru pro bezpečnost. Členem hnutí ANO je od roku 2020.

Kauzy

 • Ruský vliv
 • Čínský vliv
 • Vymezení se vůči vlivu Ruska/Číny
Cesta premiéra Petra Fialy do Kyjeva v březnu 2022

Premiér Petr Fiala (ODS) se ve dnech 15. a 16. března 2022 účastnil cesty do Kyjeva, na které ho doprovázely diplomatické špičky Polska a Slovinska a během které se setkal s ukrajinskými představiteli včetně prezidenta Zelenského. Delegaci podpořili zejména poslanci vládních stran, ačkoliv ji někteří považovali za riskantní. Kriticky se k cestě vyjádřili někteří poslanci SPD a ANO.

Detail kauzy
Cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navštívil 29. srpna 2020 Tchaj-wan, čímž navázal na záměr svého předchůdce Jaroslava Kubery (ODS), který byl kvůli své plánované cestě na Tchaj-wan vystaven značnému tlaku ze strany prezidenta Miloše Zemana a čínské ambasády. Kubera obdržel prostřednictvím Pražského hradu výhružný dopis od čínské ambasády a týden na to zemřel. Vystrčila v reakci na jeho cestu na Tchaj-wan kritizovali prezident Miloš Zeman, bývalý premiér Andrej Babiš (ANO 2011), bývalý předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO 2011) a někteří členové hnutí ANO 2011 a SPD včetně jejího předsedy Tomia Okamury. Vystrčila se naopak zastali poslanci z tehdejší opozice (tj. ODS, TOP 09, Piráti a STAN a KDU-ČSL).

Detail kauzy
Hubert Lang a jeho sdílení dezinformací na Facebooku

Poslanec Hubert Lang (ANO 2011) na svém facebookovém profilu sdílí odkazy na dezinformační a proruské weby, od problematických Parlamentních listů, přes konspirační Paralelně až po hlásnou troubu ruské propagandy Sputniknews. Sdílením odkazů tyto stránky Lang jednak legitimizuje, ale také vnáší do veřejného prostoru proruskou propagandu a dezinformační narativy.  

Detail kauzy

Bodování

Ruský vliv Body
Hlasování týkající se ruského vlivu
 • Hlasování
  +9
Kauzy týkající se ruského vlivu
 • Hubert Lang a jeho sdílení dezinformací na Facebooku
  -3.5
 • Cesta premiéra Petra Fialy do Kyjeva v březnu 2022
  -1
Celkový počet bodů +4.5
Systematicky +41 a více
Příležitostně +21 až +40
Zřídka +5 až +20
Hubert Lang
Čínský vliv Body
Hlasování týkající se čínského vlivu
 • Hlasování
  0
Kauzy týkající se čínského vlivu
 • Cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan
  -1
Celkový počet bodů -1
Systematicky -41 a méně
Příležitostně -21 až -40
Zřídka -5 až -20
Hubert Lang
Spolustraníci