Bio

Berenika Peštová se v politice zaměřuje na životní prostředí, zasedá v poslaneckém výboru pro životní prostředí a v kontrolním výboru. Před vstupem do Sněmovny v roce 2021 působila sedm let jako náměstkyně ministra životního prostředí Richarda Brabce. Od roku 2014 dělá také zastupitelku v Mostě. Dříve pracovala v litvínovské společnosti Chemopetrol.

Kauzy

 • Ruský vliv
 • Čínský vliv
 • Vymezení se vůči vlivu Ruska/Číny
Problematika dezinformací a vypínání dezinformačních webů

Česká republika čelí od roku 2014 dlouhodobé dezinformační kampani ze strany Ruské federace, která tyto dezinformaci šíří zejména díky řadě prokremelských webů. S ruskou invazí do Ukrajiny nicméně přišel v této oblasti podstatný zlom, neboť došlo k první blokaci těchto webů. Krok vyvolal politickou diskuzi nad oprávněností takového kroku, přičemž pro se vyslovovali poslanci vládní koalice, zatímco opoziční poslanci, především z řad SPD se vyjadřovali proti.

Detail kauzy
Veřejná podpora vojenské pomoci Ukrajině

Ruská invaze na Ukrajinu vedla k masivnímu vzedmutí podpory ze strany státu i občanů České republiky. Ukrajinu bylo potřeba podpořit v jejím boji nejen humanitárně, ale také vojensky, především poté, co se jasně ukázalo, že první nápor ruských vojsk byl odražen. Vláda a s ní mnoho poslanců se jednoznačně postavilo na stranu státní, ale i soukromé podpory, zatímco opoziční hnutí ANO bylo spíše opatrné a skeptické. Hnutí SPD se jednoznačně postavilo proti jakékoliv formě vojenské podpory, a naopak napadenou Ukrajinu a její lid obvinilo z nacismu.

Detail kauzy

Bodování

Ruský vliv Body
Hlasování týkající se ruského vlivu
 • Hlasování
  +4
Kauzy týkající se ruského vlivu
 • Veřejná podpora vojenské pomoci Ukrajině
  -1
 • Problematika dezinformací a vypínání dezinformačních webů
  -1
Celkový počet bodů +2
Systematicky +41 a více
Příležitostně +21 až +40
Zřídka +5 až +20
Berenika Peštová
Čínský vliv Body
Hlasování týkající se čínského vlivu
 • Hlasování
  0
Celkový počet bodů 0
Systematicky -41 a méně
Příležitostně -21 až -40
Zřídka -5 až -20
Berenika Peštová
Spolustraníci