Volební kraj:
Kraj Vysočina
Politická strana:
Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
Výbory:
Kontrolní výbor
Výbor pro zdravotnictví
Romana Bělohlávková se dlouho věnovala práci dětské lékařky a komunální politice. Od roku 2003 působí na poliklinice ve Žďáře nad Sázavou, mezi lety 1999 a 2019 externě vyučovala pediatrii na střední a vyšší odborné škole. Působí také jako jednatelka firmy RJB pediatrie, která se věnuje poskytování zdravotních služeb. Do zastupitelstva Žďáru nad Sázavou byla poprvé zvolena v roce 2010, v roce 2014 se navíc stala radní a na podzim 2020 místostarostkou města. Na post místostarostky rezignovala v návaznosti na své zvolení do Poslanecké sněmovny. Ve Sněmovně zasedá ve Výboru pro zdravotnictví a v Kontrolním výboru.
Premiér Petr Fiala (ODS) se ve dnech 15. a 16. března 2022 účastnil cesty do Kyjeva, na které ho doprovázely diplomatické špičky Polska a Slovinska a během které se setkal s ukrajinskými představiteli včetně prezidenta Zelenského. Delegaci podpořili zejména poslanci vládních stran, ačkoliv ji někteří považovali za riskantní. Kriticky se k cestě vyjádřili někteří poslanci SPD a ANO.
Invaze Ruské federace na Ukrajinu v únoru 2022 spustila v České republice nebývalou vlnu solidarity a podpory, která se projevovala pomocí uprchlíkům, jejich začleňováním do společnosti a aktivací kulturní fronty. Když se ukázalo, že Ukrajina se ruskému agresorovi dokáže bránit a zastavit jeho postup, začala se řešit i poválečná obnova Ukrajiny.
Rusko bylo za invazi Ukrajiny dle naší analýzy odsouzeno většinou české politické reprezentace včetně nejvyšších státních představitelů a lídrů parlamentních stran. Invazi odsoudila nadpoloviční většina poslanců, přičemž většina z nich byla součástí stran vládní koalice, včetně 29 členů opozičního hnutí ANO 2011. Poslanci SPD až na výjimky ruskou invazi jasně a explicitně neodsoudili.
Prezident Miloš Zeman od svého zvolení pravidelně a otevřeně prosazuje ruské a čínské zájmy. Na Východ se orientoval už v době, kdy byl předsedou vlády, a jeho zaměření na Rusko a Čínu pouze stupňuje. Napomáhá tomu i prezidentovo okolí, které má patrně v obou velmocích vlastní zájmy. Ve Sněmovně ale oporu z velké části nenachází a silně ho kritizují zejména poslanci vládních stran.
V sobotu 17. dubna 2021 oznámili tehdejší předseda vlády Andrej Babiš spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, že česká Bezpečnostní informační služba má jasné důkazy o zapojení ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničních skladů ve Vrběticích, ke kterým došlo v roce 2014. Část české politické scény, především z řad Pirátů, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN se vůči Rusku jasně vymezila nebo požadovala tvrdší reakci státu proti Rusku. Poslanci z řad SPD naopak převážně zpochybňovali zjištění českých tajných služeb a kritizovali vládu kvůli vyhoštění zaměstnanců ruské ambasády v Praze.
Aleš Dufek
Anna Hubáčková
Antonín Tesařík
David Šimek
Hayato Okamura
Jan Bartošek
Jiří Carbol
Jiří Horák
Jiří Navrátil
Karel Smetana
Marek Výborný
Marian Jurečka
Marie Jílková
Michael Kohajda
Miroslav Zborovský
Nina Nováková
Ondřej Benešík
Pavel Bělobrádek
Pavla Golasowská
Róbert Teleky
Šimon Heller
Tom Philipp
Vít Kaňkovský
Zdeněk Nekula