Bio

Antonín Tesařík působil jako náměstek ministra kultury a aktuálně místopředsedá Hospodářskému výboru. Dříve pracoval na pozici zastupitele Jihomoravského kraje. Mezi lety 2012 až 2016 byl v Jihomoravském kraji radním. Pracoval v Moravských naftových dolech, pracoval jako ředitel Nemocnice TGM Hodonín. V minulosti několikrát neúspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny, než byl v roce 2021 zvolen. V současnosti jako řadový člen zasedá ve Výboru pro zdravotnictví.

Kauzy

 • Ruský vliv
 • Čínský vliv
 • Vymezení se vůči vlivu Ruska/Číny
Veřejné odsouzení ruské invaze a ruských válečných zločinů proti Ukrajině

Rusko bylo za invazi Ukrajiny dle naší analýzy odsouzeno většinou české politické reprezentace včetně nejvyšších státních představitelů a lídrů parlamentních stran. Invazi odsoudila nadpoloviční většina poslanců, přičemž většina z nich byla součástí stran vládní koalice, včetně 29 členů opozičního hnutí ANO 2011. Poslanci SPD až na výjimky ruskou invazi jasně a explicitně neodsoudili.

Detail kauzy
Veřejné postoje k protiruským sankcím

V odpovědi na dlouhotrvající agresi Ruska vůči Ukrajině přijalo mezinárodní společenství řadu sankcí namířených proti Rusku. Například Evropská unie přijala šest balíčků sankcí, zahrnujících hospodářské sankce, individuální sankce, omezení ruských médií, cestovní omezení pro občany Ruské federace a řadu diplomatických opatření. Vůči sankcím se v České republice nejvíce vymezují poslanci opoziční SPD, zatímco poslanci vládní koalice sankce podporují nejvíce.

Detail kauzy

Bodování

Ruský vliv Body
Hlasování týkající se ruského vlivu
 • Hlasování
  +10
Kauzy týkající se ruského vlivu
 • Veřejné odsouzení ruské invaze a ruských válečných zločinů proti Ukrajině
  +2
 • Veřejné postoje k protiruským sankcím
  +1
Celkový počet bodů +13
Systematicky +41 a více
Příležitostně +21 až +40
Zřídka +5 až +20
Antonín Tesařík
Čínský vliv Body
Hlasování týkající se čínského vlivu
 • Hlasování
  0
Celkový počet bodů 0
Systematicky -41 a méně
Příležitostně -21 až -40
Zřídka -5 až -20
Antonín Tesařík
Spolustraníci