Volební kraj:
Moravskoslezský kraj
Politická strana:
Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
Výbory:
Volební výbor
Výbor pro sociální politiku
Pavla Golasowská od roku 2010 (mandát obhájila v letech 2014 a 2018) zastávala funkci zastupitelky města Třince, od roku 2014 také poslankyně. Ve Sněmovně nyní místopředsedá volebnímu výboru a jako řadová členka zasedá ve výboru pro sociální politiku. Působila jako vedoucí poradny Elpis pro oběti domácího násilí, rodinné a sociální politice se věnuje i v rámci KDU-ČSL.
Čína dlouhodobě porušuje lidská práva svých obyvatel, včetně zavádění cenzury, pronásledování disentu, potlačování občanské společnosti a kontroly obyvatelstva pomocí umělé inteligence. Čína páchá genocidu na Ujgurech v provincii Sin-ťiang, násilně potlačila protesty v Hongkongu nebo – kromě jiného – omezuje svobody vyznání, projevu či pohybu v Tibetu. Z těchto a jiných důvodů se stala Čína terčem kritiky části české politické scény, převážně z řad poslanců ODS, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Pirátů. Čínu naopak nejčastěji hájí poslanci SPD.
Invaze Ruské federace na Ukrajinu v únoru 2022 spustila v České republice nebývalou vlnu solidarity a podpory, která se projevovala pomocí uprchlíkům, jejich začleňováním do společnosti a aktivací kulturní fronty. Když se ukázalo, že Ukrajina se ruskému agresorovi dokáže bránit a zastavit jeho postup, začala se řešit i poválečná obnova Ukrajiny.
Rusko bylo za invazi Ukrajiny dle naší analýzy odsouzeno většinou české politické reprezentace včetně nejvyšších státních představitelů a lídrů parlamentních stran. Invazi odsoudila nadpoloviční většina poslanců, přičemž většina z nich byla součástí stran vládní koalice, včetně 29 členů opozičního hnutí ANO 2011. Poslanci SPD až na výjimky ruskou invazi jasně a explicitně neodsoudili.
V sobotu 17. dubna 2021 oznámili tehdejší předseda vlády Andrej Babiš spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, že česká Bezpečnostní informační služba má jasné důkazy o zapojení ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničních skladů ve Vrběticích, ke kterým došlo v roce 2014. Část české politické scény, především z řad Pirátů, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN se vůči Rusku jasně vymezila nebo požadovala tvrdší reakci státu proti Rusku. Poslanci z řad SPD naopak převážně zpochybňovali zjištění českých tajných služeb a kritizovali vládu kvůli vyhoštění zaměstnanců ruské ambasády v Praze.
Aleš Dufek
Anna Hubáčková
Antonín Tesařík
David Šimek
Hayato Okamura
Jan Bartošek
Jiří Carbol
Jiří Horák
Jiří Navrátil
Karel Smetana
Marek Výborný
Marian Jurečka
Marie Jílková
Michael Kohajda
Miroslav Zborovský
Nina Nováková
Ondřej Benešík
Pavel Bělobrádek
Róbert Teleky
Romana Bělohlávková
Šimon Heller
Tom Philipp
Vít Kaňkovský
Zdeněk Nekula