Vladimír Zlínský a jeho systematické šíření dezinformací

Naše analýza ukazuje, že se Vladimír Zlínský aktivně podílí na šíření prokremelských narativů z dezinformačních webů. Těmto webům, včetně Parlamentních listů a ruského státního kanálu Sputnik, poskytuje řadu rozhovorů, které následně sdílí na svých sociálních sítích.

Pro Sputnik například k návrhu pro ustanovení Dne odchodu okupačních vojsk jako nového významného dne v Česku prohlásil, že se v současnosti jakákoliv „antiruská a antičínská propaganda hodí do krámu.“ Senátoři se podle něj snažili eskalovat vztahy s Ruskem, aby vyšli vstříc „globalistickým, progresivistickým a prounijním“ silám. Pro Parlamentní listy zase mimo jiné uvedl, že vakcína Sputnik V u nás nebude povolena kvůli penězům, které budou reinvestovány do „genového inženýrství“, dezinformace o vakcinaci proti covidu-19 šířil opakovaně.

Spolu s tehdejším poslancem za SPD Jaroslavem Holíkem organizoval sérii přednášek ve spolupráci se Zlínským diskuzním klubem. Na jedné z nich měl vystoupit například Petr Hampl, známá a vlivná postava české dezinformační scény.

Na svém facebookovém profilu také sdílel několik rozhovorů (viz zde nebo zde), které vedl s Martinem Kollerem, bývalým spolupracovníkem StB, který je v současnosti známý pro svůj nekritický postoj k Rusku nebo představu, že EU slouží jako nástroj USA.