Hubert Lang a jeho sdílení dezinformací na Facebooku

Poslanec Hubert Lang sdílí na Facebooku opakovaně odkazy na dezinformační weby, mezi nimiž jsou Parlamentní listy, které jsou z důvodů ochoty zveřejňovat zjevně nesmyslný, manipulační a tendenční obsah spolu s dezinformačními narativy považovány na základě analýzy Semantic Visions za proruský a dezinformační web.

Ještě závažnější je ovšem Langovo sdílení odkazu na web Sputniknews, který je oficiální, státem kontrolovanou hlásnou troubou ruské propagandy, jak upozornilo již před lety Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám na Ministerstvu vnitra.

Posledním z dezinformačních webů, na který Hubert Lang odkazuje je v porovnání s předchozími dvěma jmenovanými méně známý web Paralelně.cz. Kromě otevřeného šíření dezinformací a propagandy tento web na svém rozcestníku odkazuje mj. na informační kanál proruského aktivisty Žarka Jovanoviče a další dezinformační iniciativy, jako seriózní zdroje informací.

Sdílením dezinformačních webů Hubert Lang tyto stránky nejen legitimizuje a podporuje, ale také se podílí na vnášení dezinformačních narativů do veřejného prostoru a v neposlední řadě na šíření proruské propagandy.