Z výsledků naší analýzy jsme dospěli k závěru, že poslanec SPD Jan Hrnčíř systematicky šíří proruské dezinformační narativy, a to již od roku 2014. Dezinformace šíří především na sociálních sítích, kde i sdílí odkazy na dezinformační weby jako jsou První zprávy nebo česká mutace ruského propagandistického webu Sputnik. Hrnčíř také neváhá poskytovat rozhovory dezinformačním webům, jako jsou již zmíněný Sputnik nebo Parlamentní listy, kde má Hrnčíř rovněž aktivní profil.
Hrnčíř je znám svými proruskými postoji a zpochybňováním českých bezpečnostních institucí. Když například vyšlo najevo, že se na výbuchu muničních skladů ve Vrběticích podíleli důstojníci ruské vojenské rozvědky GRU, Hrnčíř mylně zpochybnil závěry českých zpravodajských služeb a v rozhovoru pro Parlamentní listy ze 17. května tvrdil, že „postupem času se ukazuje, že důkazy o tom, že by ti ruští agenti ve Vrběticích byli, tak ty opravdu nejsou,” k čemuž dodává, že „Česká republika mohla být zatažena do jakési hry tajných služeb.”
O zpravodajských hrách píše na Parlamentních listech i v souvislosti se sestřelením letadla MH17, za něž navzdory prokázané vině Ruskem řízených separatistů, kteří užili Ruskem dodaný protiletadlový systém BUK, Rusko dle Hrnčíře nemůže: „komu to neštěstí mohlo prospět, tak jedině tomu, kdo si přeje širší válečný konflikt s mezinárodní účastí. Separatisté to určitě nejsou a Moskva nejspíše také ne, tak kdo tedy?” Vinu nakonec Hrnčíř v náznacích svádí na Spojené státy s tím, že mají zájem Rusko ekonomicky vyčerpat a „zbrojení by bylo vítaným stimulem pro americké zbrojovky a kapitál, stejně tak i následné budování rozbité Ukrajiny.”
Spojeným státům pak Hrnčíř lživě přisuzuje i roli na protestech v Kyjevě na náměstí Nezávislosti, které vedly ke svržení tehdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče „na ukrajinský Majdan měly větší vliv americké tajné služby, než demonstranti samotní.”